İstanbulda Bulunan Kadın Plajları

istanbul kadınlar plajı

Yazın gelmesiyle beraber insanlar serinlemek için sahillere akın etmeye başladı fakat özellikle muhafazakar bayanlar karma plajlarda rahat edemiyorlar.

Peki sadece kadınların yüzebileceği her tarafı kapalı bir plaj yok mu? Elbette mevcut bu yazımızda sizler için bunu araştırdık işte detaylar:

1) SARIYER ALTINKUM KADINLAR PLAJI

Avrupa yakasında, Rumeli Kavağı Mahallesi bulunan bu plaj kadınların en çok tercih ettiği kadın plajıdır. Etrafı kesinlikle erkeklerin görmeyeceği şekilde izole edilmiş, suyu tertemizdir fakat yoğun dönemlerde suyun dibinde bulunan yosunlar ortaya çıkabilmektedir, cankurtaran mevcut ve çitlere varana kadar suyun boyunuzu aşmayacağı şekilde düzenlenmiştir. Fiyatı 25 TL dir (2019 Haziran).

Şezlong,şemsiye ve tuvaletler giriş ücretinden bağımsız olarak ücretlidir. Şemsiye fiyatı 10 TL dir.

Çok kalabalık olabilmektedir bundan dolayı hafta içi tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

Kendi aracınızla giderseniz plajın kapısına kadar giderek park edebilirsiniz ama birisi yanınıza yanaşıp park etmenin ücretli olduğunu söylüyor 15 TL park ücreti ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Servislerle de gidebilirsiniz bunun için kişi başı 50 TL ücret karşılığında sizi götürüyorlar. Aşağıda bir firmanın linkini bırakıyorum dilerseniz inceleyebilirsiniz. Farklı firmalarda mevcut.

http://www.sariyerkadinplaji.com/sariyer-kadinlar-plaji-servis-ve-fiyat-hizmeti

Ayrıca eşleri veya aileleri ile gelenler için; plaja 8 yaşından büyük erkekler alınmamakta fakat erkeklerin plajın hemen 200m yanında denize girebileceği karma plaj bulunmaktadır.

2)POYRAZKÖY KADINLAR PLAJI

Maalesef 2019 yılı itibariyle bu plajda bulunan sadece kadınlara ait bölüm tamamen kaldırılarak yan tarafta bulunan karma plaj ile birleştirilmiş ve karma plaj haline getirilmiştir. Sezon açıldığında farklı bir karar verilerek tekrar açılır mı henüz bilmiyoruz fakat bu konu ile ilgili bir gelişme olursa sizinle paylaşıyor olacağız.
Biz açılma ihtimalini düşünerek plaj ile ilgili bilgileri yazalım:

2017 yılında yer yer yosunlu ve bol kayalı olan bu plaj 2018 yılında daraltılarak daha kötü bir hale getirilmişti. Fiyatı 10 TL olan bu plajda tuvaletler ücretsizdir.
Çadır ve şezlonglar ücretlidir.

Share