İPEK KİRPİK, KİRPİK PERMASI

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır

Kirpik dediğimiz ilk anda zihnimizde canlanan ilk isimdir Türkan Şoray öyle değil mi ? Kim Türkan sultan gibi uzun, kıvrık, simsiyah kirpiklere sahip olmak istemez ki ?Hepimiz istisnasız böyle kirpiklere sahip olmak istiyoruz. Doğal birçok yöntem var olsa da; aceleci olup biran önce bu kirpiklere sahip olmak isteyenlerin başvurduğu iki yöntem var: İpek kirpik uygulaması ve kirpik perması !

Bu iki yöntemi uyguladığımız zaman pahalı rimelleri kullanmayı bırakabiliriz. Nasıl uygulanır ? Zararları nelerdir ? Maliyetleri Nelerdir ? Hepsini bu yazımızda bulabilirsiniz.Nasıl Uygulanır?
-İpek kirpik genelde kirpikleri seyrek ve gür olmayan kadınların başvurduğu bir yöntemdir. Uzman bir kadro tarafından, antialerjenik ürünler kullanılarak kendi kirpik diplerimizden 1 milim daha geriden takılarak yapılır.

Kirpiklerimizi 1-2 saat kadar açmadan beklememiz gerekir çünkü yapıştırıcının etkisiyle gözler zarar görebilir.
İpek kirpik 90 ve 120 gün kadar aydan aya bakımları yapılarak kullanılabilir, daha sonra uzman bir kadro tarafından kirpiklerimizi çıkarmamız gerekmektedir.
İpek Kirpik Maliyeti

Fiyatları 200- 500 tl arasında değişen ipek kirpik uygulaması daha uygun fiyatlara fırsat sitelerinden de bulunabilir.

Kirpik Perması
Uzun olsa bile kirpiklerinin uzunluğu belli olmayan bayanların tercihleri arasındadır. Bu yöntem ise kirpiklerinizin boyutuna göre, bir kirpik bigudisine sarılarak solüsyon yardımıyla yapıştırılır. Yaklaşık 45-50 dakika kadar bekletilir. İşlem bittikten sonra bitkisel yağlarla kirpiklerinizi beslemenizde fayda var.


Kirpik permasının kalıcılığı da en az ipek kirpik kadar uzundur. Fiyatları ise 100-150 tl arasında değişmekte olan kirpik permasını, fırsat sitelerinden daha uygun fiyatlara yapan kuaförleride bulabilirsiniz.


Bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdakiler de ilginizi çekebilir

GÜZEL GİYİNMEK İÇİN 5 ADIM

SİYAH NOKTALARDAN KURTULMANIN YOLLARI

Share