1 Lira İle Makineden Oyuncak Alabilmenin Sırrı

Oyuncak Makineleri
Büyüğünden küçüğüne, yaşlısından gencine herkesin alışveriş merkezlerinde bir tl atarak oynadığı bu oyuncak veren makinelerin, aslında çoğu insanın bilmediği bir sırrı var. Bu makinelere çok paramı kaptırmamın bana tek yararı oldu ise oda bu makinelerin sırrını çözmek 🙂

Genelde biz öğrenciler, alışveriş merkezlerine gittiğimizde bir süre sonra sıkılıp boş boş turlarken bu makinelere rastlıyoruz. Kimisi sevgilisine, kimisi eşine, kimisi ise alışverişten yorulmuş mızmızlanan çocuğuna bu makineden bir oyuncak kapmak istiyor. İnsanlar bu makineler için birçok taktik geliştiriyorlar altı boş olursa kapabiliriz veya tam üstüne denk getirmeyelim, büyük olan oyuncağın üstüne koy vb. gibi planlar genelde boşa çıkıyor. Sonuç şans işte !

Büyük oyuncak şirketlerine gün içerisinde milyarlarlar kazandıran bu oyuncaklar, aslında birer tuzağın ta kendisi fakat insanlara bunu anlatmak oldukça zor. Bu makinelerin başında saatlerce durup hırsına yenik düşen insanları, hatta sıra bekleyenleri bile görebilirsiniz. Oysa ki oraya kaptırdığınız paralarla alışveriş merkezinin içinde bulunan oyuncakçılardan daha kalitelilerine sahip olabilirsiniz. Ama asla o oyuncak alınacak !

Şimdi ben bu olayı çözmeye nasıl karar verdiğimi anlatayım sizlere 🙂 Birgün okuduğum şehirde ki alışveriş merkezine gittim yapacak birşey kalmayınca herkesin en sevdiği şeyi yaparak boş boş dolaşırken oyuncak makinesine gözüm takıldı, yanımda arkadaşımda vardı. Denemekten bir şey çıkmaz birer defa oynarız şans belki yakalarız bir oyuncak dedik bunu dedikten sonra yaklaşık bir 20 tl’nin cebimizden çıktığını fark edince sessizce uzaklaştık. Aradan bir ay kadar zaman geçtikten sonra birdaha oynamak için kolları sıvadık oradaki oyuncaklardan birisi bizim olacaktı artık kafaya koymuştuk ! Çok oynamamıza gerek kalmadan altıncı denememizde uyduruktan bir ayıcığı kapmıştık 🙂 Bu oyunda bir mantık veya şans olmadığını o zaman anlamıştım.

Bu sevimli gözüken ama sizde bağımlılık yapan oyuncak makinesindeki hile aslında şöyle bir mantık üzerine kurulmuş. Günlük bir ağırlık limiti belirlenerek atılan bozuk paraların ağırlığına göre, size bir oyuncak veriyor. Şöyle ki sizden önce orada gün içerisinde 150 tl’lik oyun oynanmış ama 155 tl’lik oynanınca ağırlık tamamlanacak ve yukarıdaki demirin ağzı daha sıkı tutacak böylece sizde o hayalinizde ki oyuncağa kavuşacaksınız. (Genelde almak için ne gelirse gelsin yeter ki bir oyuncak alayım diye en çirkinlerini seçiyoruz.. )

Bu oyundan oyuncak kazanmak bu kadar zor işte. Stres yapmadan da oyuncak sahibi olabilirsiniz. Ama ben bu işi biliyorum diyenler varsa da sizlere kolay gelsin 🙂Share