EVDE DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ NASIL YAPILIR ?

Dogum günü partisi

Yeni yaş ! En özel günlerden birisi de doğum günlerimiz değil midir zaten?

Yeniden yaş almak, biraz daha büyümek, olgunlaşmak, hatta hayatın zorluklarına bir adım daha yaklaşmak demektir. Doğum günleri her sene bir öncekinden çok daha farklı olmaz, fakat 18. yaş günü içlerinden en güzeli en anlamlısıdır.

Çünkü artık reşitsiniz ! 18. yaş günü bundan dolayıdır ki diğerlerine göre daha farklı kutlanır. Doğum günlerinde yapılan en büyük yanlışlardan birisi olarak görülen fazla masraflar vardır. Fakat asıl önemli olan gereksiz masraftan kaçınmaya dikkat etmenizdir.

Peki evde doğum gününü en güzel şekilde nasıl yapabiliriz ona bakalım.

* En önemlisi ev ortamını doğru süslemekten geçiyor. Sünnet varmış gibi her yeri püsküllerle balonlarla doldurmaya gerek yok. İçinde helyum gazı bulunan balonları iple birbirine bağlayarak masanın kenarlarına bağlayabilirsiniz. Bu yılın olmazsa olmazı harf balonları da unutmayın.

* Sosyopix sitesinden veya bir fotoğrafçıdan, eski fotoğraf makinelerinden çıkmış fotoğraf görüntüsünde fotoğrafları çıkarın ve minik renkli mandallarla onları, kraft paket ipine takın sıralı şekilde 3 kat olacak biçimde duvara asın.

* Bugüne kadar olan en güzel fotoğrafları bir slayt yapın ve televizyonda o slayt durmadan devam etsin.

* İki tane sebze kasası alın, onları renkli boyalarla rengarenk boyayın ve gelen tüm hediyeleri o kasaya koyun.

* Dilek ağacıda yapabilirsiniz çünkü, arkadaşlarının ona iletmek istediği güzel dilekleri vardır tabi ki de. Bunun için ekstra masraf yapmanıza bile gerek yok, eski yılbaşı ağacınızı çıkarıp üzerine renkli kağıtlar asabilirsiniz. Eğer yılbaşı ağacınız yoksa dilek kutusu yapmakta güzel bir fikir 🙂 Kutuyu süslemek tamamen sizi zevkinize kalmış.

* 2 konfeti lazım peki neden ? İçeri girerken ve pastayı üflerken konfetiler daha renkli bir görüntü katacaktır.

* Doğum günü olan kişinin bir fotoğrafına ihtiyacınız olacak çünkü, onun profilinden maske yapmak da güzel bir fikir olabilir.

* Masa düzeninde ise doğum günleri için kullanılan masa örtülerinden almanız masanın korunmasında yeterli olacaktır. Masanın üzerine iki büyük şamdan ve mumlar koyarsanız masa daha gösterişli duracaktır. Masanızda kağıt tabak, bardak, plastik çatal kullanmak yerine porselen kullanmanızı tavsiye ederim.

* Müzik ve fotoğraf çekimi en önemlilerinden söylememe gerek var mı bilmiyorum. İçeri girerken doğru açıdan videoya çekmek, yine aynı şekilde doğum günü esnasında doğru ışığı ve açıyı yakalayarak fotoğraf karesi yakalamak gereklidir.

Daha az masrafla (ekonomik), evde daha güzel bir doğum günü partisi organize edebilirsiniz 🙂

Share