KADINLAR GÖBEĞİMİZDEN NASIL KURTULURUZ ?

Göbekten Kurtulmanın yolları

Erkeklerin baş belası bira göbeği, şimdide kadınların belası olmaya başladı. Özellikle yaz aylarına giriş yaptığımız bu zamanlarda, göbeğimiz resmen bizimle oyun oynuyor ! Plajda şezlonga yatarak harika mı durmak istersiniz, yoksaaa bir fok balığı gibi kumda debelenmek mi ? Peki suya girdiğinizde, suyun göbeğiniz yüzünden taşması ve sudan çıkınca suların büyük bir parkur olan göbeğinizden geçerek süzülmesini ister misiniz ? Survivorun sıkı takipçileri sizi görünce Acun Ilıcalı bile böyle parkur kurmuyor diyecektir.

Şimdi bunları okuduktan sonra hırs mı yaparsınız yoksa ben her halimle harikayım yemeye devam mı dersiniz orası size kalmış..

Göbeğinizin kaslı olmasını neden istiyorum çünkü bu yılın modasına sizde uyun ve bikinizle beraber vücut zincir kombinleyin diye 🙂 Tabi ki sımsıkı kaslı bir göbeğe sahip olmanız 1 ayda mümkün olmayabilir ama göbeği küçültmekte işinize yarar.


Göbeğimizi nasıl eritebiliriz birazda bunun hakkında konuşalım…

1) Uyku düzeni en önemlilerinden birisi, uyku düzeni bozuk olan insanlar çok çabuk kilo alırlar ve vermekte güçlük çekerler. Bu durum tabi ki göbeğinizi de etkiler. Eğer göbeğinizi eritmek istiyorsanız ilk olarak uykunuzu düzenleyin.

2) Göbeğin oluşumunda ki en büyük sebeplerden birisi de, tuvalete çıkamamaktır. Bu sorun çoğu insanda mevcuttur. Düzenli ve sağlıklı beslenmemek, sulu ev yemeklerinden çok, fastfood türü yiyecekler tüketmek, bunların hepsi bağırsakların yavaş çalışmasına sebebiyet verir. Bunları azaltmak için bitki çayları tüketmelisiniz. Bitki çay olarak iki tane süper çay önereceğim birincisi şeftali çayı, ikincisi ise sinemaki bunları içerken evde tek olmanızı öneriyorum.

3) Sabahları aç karınla 5 kayısı yiyip, ardından ılık su içiyoruz çünkü göbeğin gitmesinin en temel formülü bol bol tuvalete çıkmak aman diyim tuvalete çıkıp çıkıp suyu ihmal etmeyin günde en az 2-3 litre su tüketin (Su içmenin 10 faydası) ki vücut kaybettiği suyu geri alsın.

4) Genç kızların en favori hareketi spora giderek, 50 mekik, 10 şınav, 1 saat koşu bandı sonrası pert!! ( Nasıl Spor Yapmaya Başlanır) Bunu tabi ki yapmayacaksınız sabah uyanıp kayısımızı yedikten sonra, içine limon sıktığımız suyumuzu alıp temiz havada 40 dakikalık koşu yapıyoruz. Akşam saatlerinde abartmamak şartıyla günde 10 mekik, 15 saniye aralıklarla 3 set teaser(toplamda 45 saniye), 10 saniye bow pose 3 set, ve plank bunları hergün eksiksiz yapmak karnınızın sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.

5) Ekmek içi ve hamur işi gıdalardan uzak durun, göbeğe yapışan bu hamurların eritilmesi oldukça zordur. Spor ve çaylar bile işinizi kolaylaştırmaya bilir.


6) Tatlı yemeyin
dememe gerek yok değil mi ?

Bunlardan da uzak durarak, istediğiniz göbeğe ulaşmak sizin eliniz de öyleyse artık beklemeyin yaz geldi bile. Plajlar sizin gibi güzelleri veya yakışıklıları bekliyor, göbeklere yer yok 🙂

Share