AŞK ACISI VE BU ACIYI UNUTMA EVRELERİ

Aşk acısı nasıl çekilir, aşk acısı

Demek aşk acısıı.. Liseli yıllarda en çok yaşanılan, acısına dayanılamayan, uğruna fonda Yıldız Tilbe eşliğinde kollara jiletler atılan, gerekirse sigaraya başlanılan dönemler değil mi? Aşk acısının ciddiye alınması gerekir, onu evrelere ayırırız ki kolay atlatılsın;

1.ACIYI DOYA DOYA YAŞAMA EVRESİ VE ATLATMAYA BAŞLAMAK İÇİN KÜÇÜK ADIMLAR
İnsanlar size sevgilinizden, nişanlınızdan, hatta eşinizden ayrıldığınızda bile ; -Amaaan ne ağlıyorsun kendisi kaybetti der. Şunu artık bir anlayın o insanda bir şeyler kaybettiğini düşünüyor ki ağlıyor. Geçen zamana, verdiği sevgiye, emeğe, bunun gibi daha birçok nedene ağlayabilir bırakın ağlasın bu onun en doğal hakkı emek var ortada biraz anlayış lütfen..

Bu evre kızlarda ve erkeklerde çok farklıdır çünkü bu aşama ilkidir ve kızlar bu konuda oldukça temkinli davranır. Erkekler bu evrede gezer tozar hiç yapmaması gereken şeyleri bir bir yapar. Kızların acıyı unutmasını bekler kızlar acıyı unuttuğu zaman da erkekler kapıyı çalar ama yok öyle üç kuruşa beş köfte. Bu evrede kızlarımız ilk etapta çok ağlar, çok üzülür ve acıyı paylaşmak için her koşulda yanında olacağını bildiği dostlarını yanında ister hatta bu arkadaşlarıyla yıllardır görüşmüyor bile olsa yanında ister. Derdini paylaşır akıl alır. Dosta göre bu verilen akıllar değişir ve tabi ki yine herkesin yaptığı kendi bildiğini okuma politikası uygulanır. Gece dostlar konseyi toplanır ayrılığın nedeni araştırılır veriler, bulgular toplanır ve istisnasız bir sonuca varılamaz.

Kızlar bu evrede neler mi yapmalıyız:

1-Bolca ağlayın, ağlamaktan bıkana kadar hatta nefret edene kadar
2-Eskiden olan iyi şeyleri asla düşünmeyin sizi sevdiğini sandığınız insan sizden ayrılıyor iyi hiçbir şey olamaz. Size yaşattığı kötü ne varsa hatırlayın birde onlara ağlayın.
3-Eski tüm dostlarınızla bir araya gelin saçmada olsa anlatın içinizi dökün hatta bunu isterseniz dedikodu boyutuna taşıyın, ağzınızdan hiç düşmesin bu evrede arkadaşlar asla sesini çıkarmaz rahat olun.
4-Aşk konulu duygusal filmler izleyin bunun içinde 2-3 önerim olacak gerisini siz araştırın ki zaman geçsin.
5-Asla saçınızı kestirmeyin sonra size yakışmıyor, birde ona ağlıyorsunuz sanki ortada dert yok. Gidin manikür pedikür yaptırın, kirpik taktırın, saçınıza ufak renkler attırın yani saç kestirmek dışında seçenek çok…
6-Geriye dönüp dönüp o mesajları okumak asla yapılmaması gereken şeyler değil mi ? Ama bunu yapmaktan kendinizi alamıyorsunuz ama lütfen kendinizi durdurun o mesajları birkaç ay sonra okuduğunuzda kendinize üzüleceksiniz.
7-Bol bol fotoğraf çekin çünkü ilerleyen zamanlarda o fotoğraflara bakıp Ah ne kadarda güçlü bir kızım! Diyeceksiniz çünkü öyleyiz !
8-Asla ama asla başınızı dostlarınızdan başka yaslayacak omuz aramayın hem sizin için hem de karşı taraf için leş gibi bir durum bu hataya düşmemek sizin en büyük gurur kaynağınız olacak.
9-Dua etmeyi de ihmal etmeyin hiç huzurunuz artacaktır.

2.ACIYI ATLATTIKTAN SONRAKİ EVRE
Bu evre artık geriye dönülmeyeceğini, her şeyin bittiğini anladığımız ve artık özgürüm dediğimiz evre bu evreye yaklaşık 2-3 aylık bir dönemde geçiş yapılır. 2 yıldan fazla sürerse de onun içinde ayrı bir yalnızlık bunalımı izlenir.

Bu dönemde kendinizi geliştirmeye bakın ;

1-Önceden yapmak isteyipte yapamadığınız ne varsa yapın giyinin, gezin, eğlenin, hepsi sizin hakkınız hatta fazlasıyla geç olsa da fark ettiniz.
2-Güzel bir tatil size oldukça iyi gelecektir tabi bunu demesi kolay diyebilirsiniz ama fırsat sitelerine girince sizin içinde kolay olduğunu göreceksiniz size bir gün bile yetebilir yeter ki tatil havasına bürünün.
3-Sosyal aktivitelere uydurduğunuz bahaneleri artık bir kenara bırakın çünkü siz artık o eski miskin kız değilsiniz müze, sergi, akşam yemeği, sabah kahvaltısı gibi tüm etkinlikler sizi bekliyor.
4-Belki küçük bir sokak çocuğuyla bir gün geçirmek gezmek, eğlenmek kendinizi oldukça iyi hissettirecektir ve dünyanın sadece bir erkek üzerine kurulu olmadığını artık anlayacaksınızdır.

Unutmayın ki kimse sizden , yaşantınızdan , ideallerinizden değerli değildir. Ve dünyada ölümden başka her şey yalandır. Siz her zaman kendiniz olun ve başkaları sizi sevsin diye kalıba girmeye çalışmayın bir süre sonra o kalıba sığamazsınız ve sizde derin yaralar açar.

FİLM ÖNERİLERİM:
-You’re Not You
-Cesaretin Var Mı Aşka?
-Issız Adam

Baransel AKKUŞ

Share