SEVGİLİYLE İSTANBULDA BİR GÜN GEÇİRMEK, NASIL MI ?

Sevgili ile İstanbulda bir gün geçirmek

İstanbul içinde oturuyorsanız veya başka bir şehirden bu görkemli şehre misafirliğe geliyorsanız sevgilinizle gezebileceğiniz birçok semt ve mekan tabi ki var ben size bir günü dolu dolu geçirmeniz için hem tarihin hem doğanın iç içe bulunduğu mekanlardan bahsedeceğim hadi başlayalım 🙂İlk olarak güne güzel bir kahvaltıyla başlamaya kimse hayır diyemez. Maviliklerin olmadığı biryerden geliyorsanız tavsiyem sahil kenarında nefis bir kahvaltı yapmanızdır. Sahile sıfır mekanları üsküdar, beykoz, kadıköy, eminönü gibi yerlerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Hem gözümüze hem cebimize hitap etsin istiyorsanız kahvaltılar ve aktiviteler için fırsat sitelerine göz gezdirmenizi öneririm. Şuan benimde kullandığım site olan firsatbufirsat.com’u ziyaret edebilirsiniz 🙂

Eğer kahvaltı turunu Avrupa yakasında bulunan Eminönünde seçerseniz. Tavsiye edeceğim mekanlar eminönüne oldukça yakın yerlerde olacaktır fakat Anadolu yakasındaysanız keyifli bir vapur yolculuğuyla Eminönüne geçebilir ve önerdiğim mekanları tek tek keşfe çıkabilirsiniz.İlk tercihinizi 1967 de yapılan resterasyonla bugun ki halini alan İstanbul’un en göz alıcı mekanlarından biri olan Galata kulesinden yana kullanabilirsiniz. Eğer sevgilinizle evlenmek istiyorsanız mutlaka kuleye çıkmanızı öneririm çünkü bir rivayete göre kim sevgilisiyle kuleye çıkarsa onunla evlenirmiş 🙂 (Tabiki inanıp inanmamak size kalmış )

Panoromik ve İstanbul’u ayaklarının altına alan bir karenin içinde yer almak istiyorsanız giriş ücreti 1 tl olan Valide Han’ı ziyaret edebilirsiniz. Tarihle iç içe olmak ve hediyelik eşya almak istiyorsanızilk olarak Yeni Camii’nin külliyeleri içerisinde yer alan ve güzelliğiyle göz dolduran Mısır Çarşısını, posta, telgraf ve telefon, pul olmak üzere üç bölüme ayrılan PTT Müzesini, İstanbul’un en eski sarnıç özelliğini taşıyan ve hala içinde su birikintileri bulunan Yerebatan Sarnıcını ziyaret edebilir. Daha çok tarihi mekan ziyaret etmek istiyorsanız Fatih Beyazıt taraflarına gidebilirsiniz.

Doğayla baş başa kalıp huzur bulmak, günün yorgunluğunu yeşillikler arasında bol oksijenle atmak istiyorsanız bir zamanlar Topkapı Sarayına gül yetiştirmek için kullanılan Gülhane Parkı kapılarını sonuna kadar açmış sizi bekliyor olacaktır 🙂

Bu kadar gezinti bizi biraz acıktırdı sanki ne dersiniz tarih gezimizden sonra da Tarihi Eminönü Balıkçılarının salaş taburelerinde oturup denize karşı balık yemeye hayır demezsiniz dimi ?

Balık ekmeğinizi yedikten sonra bir vapur sefası yapıp Beşiktaşa kahve içmeye giderek günü taçlandırabilirsiniz. Bunun içinde size sımsıcak şekilde kapılarını aralayan okkalı cafeye giderek kervansaray kahvesi içip birde tiramisusunu denemenizi öneririm.

Keyifli bir gezinti sizi bekliyor 🙂
Bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdakiler de ilginizi çekebilir

GÜZEL GİYİNMEK İÇİN 5 ADIM

SİYAH NOKTALARDAN KURTULMANIN YOLLARI

Share