İLK RANDEVUYA NASIL GİDİLMELİ?

ilk randevuya hazırlık önerileri

İlk buluşma mı? İlk buluşmada sizce de kızlar ve erkekler bambaşka değiller midir? Kızlar için tam bir paranoya anıdır. Ne giyeceğim, saçımı nasıl yapacağım, hangi ayakkabımı giysem, ojeyle kıyafetim uymalı, yaaa hayır ayakkabıma uygun çanta bulamıyorum !

Bu durum erkeklerin bir çoğunda ise anneeğğ ütülü bir tişörtüm var mı? Kotta üstümde açılır zaten dur azıcık şu ayakkabıyı sileyim de kız bu ne halısaha ayakkabısıyla gelmiş demesin vs vs gibidir.

Ama bakımlı beyleri bu erkek grubundan çıkarıyoruum 🙂

İlk önce kızlarımızın ilk buluşmaya nasıl gitmesi gerektiği hakkında tavsiyeler verelim sonra ki yazımızda da erkekler için veririz bayanlar önden değil mi ? 🙂

Öncelikle ilk buluşmada kızların adeta bir düğüne gider gibi hazırlanması ne denli doğrudur tartışılır kızlar o kadar abartmayalım he ne dersiniz ?

Benim size makyaj için tavsiyem öncelikle çok hafif sayılacak bir ten rengi fondötenle yüzünüzü pürüzsüzleştirin, biraz da gözlerinize ışıltı katacak şekilde göz makyajı yapıp hafif bir ruj sürerek makyajınızı tamamlamanızdır. Öyle gözler dumanlı makyaj önünü görmek mümkün değil kirpikler desen takma adeta sahne makyajı gibi azıcık doğal olmak iyidir çocuk bir hafta sizi normal halinizle görünce aman hayatım hasta mısın bir hastaneye gidelim mi ahh vahh keşke söyleseydin buluşmazdık der sonra gel de durumu açıkla açıklayamazsın ertesi buluşmada yine sahne makyajınla sahalara çıkarsın öylesi de seni üzer ee böylesi de çocuğu üzüyor ama iyisi mi makyajı oldukça hafif tutalım kızlar..

Asıl önemli olan bence eller tırnaklar bir erkek olsaydım ilk önce ayakkabıya ardından da ellere bakardım kızlar neden o ellere azıcık krem sürmüyorsunuz siz sanki eller yedi yirmi dört çamaşır suyudaymış gibi yapmayın üzmeyin kimseleriii.. Buluşmadan birgün önce manikür pensinizi törpünüzü çıkarınız güzelce tırnaklarınıza bir şekil verin ve bir french yapın öyle metelikacılar gibi siyaha boyamanıza gerek yok biraz kibar el duruşu için en güzel seçim french olacaktır yapmayı bilmeyenler için ufak bir tüyo vereyim sizlere avucunuzun içine beyaz ojeyi sürün ve tırnağınızın ucunu oraya bastırıp çekin nefis bir sonuç alacaksınız 🙂 Kızlar dipnot düşmeme gerek yok diye düşünüyorum ama siz yinede kaşık gibi uzun takma tırnaklarla buluşmaya gitmeyin kylie jennerin başlattığı bu kaşık tırnak modasınıda esefle kınıyorum ilk buluşmada mide bulandırmaya gerek yok bence..

Takı kısmına gelecek olursak minik iki küpe belki bir bileklik ve saat kibar bir kolyede yeterli olacaktır ilk günden takıp takıştırmaya gerek olmadığı kanısındayım unutmayın ki bazı erkekler bu olayları hiç sevmez aksine itici bulurlar.

Kıyafet kısmı bence en önemlisi kış ayları için konuşmak istemiyorum çünkü kışın herkes birer lahana olur 🙂 Kızlar çocuğa ben rahat bir kızım benim için özgür giyinmek önemlidir imajı vereceğim diye kıyafetlerinizin yarısını giymeyi unutmayın aman diyeyim sonra üzülen siz olursunuz üzülmek istemezsiniz dimi marjinal kızlar için değil bu konuşmam ama bir tavsiye niteliğinde söylüyorum giyeceğiniz beyaz bir tişört sizin daha ferah gözükmenizi sağlayacak ve karşınızdakine özgürlük arayışı içinde olduğunuzu çatışmalardan uzak durduğunuzu da anlatacaktır tabi renklerin anlamı hakkında az da olsa bir fikri varsa 🙂 En iyisi siz buluşmadan önce renkler hakkında fazlaca bilginiz olduğunu anlatın da oda bir renkler hakkında araştırma yapsın. Altına siyah bir salaş pantolon veya bir jean giymenizde fayda var etekle şortu sonraki buluşmalara saklayın ilki en önemli olanı.

Ayakkabı olarak bir spor ayakkabı veya sandalet babet tarzı birşey giyerek ayağınızı rahat ettirmeye bakın ayakkabının içinde ayağınız can çekişmesin sizde ah ayağım diye kıvranmayın genelde giydiğiniz ve ayağınızın içinde huzur bulduğu bir ayakkabı giyerseniz sizin için iyi olur platforma gerek yok gibi gözüküyor onu ortak bir düğüne gidince falan giyersiniz daha iyi olur dimi sonra cebinizdeki son parayla ayakkabı almak zorunda kalabilirsiniz.

Çanta da ise seçiminiz koyu renklerde bir sırt çantasından yana olmalı çünkü sıcak yaz aylarında durmadan o çantayı kolunuza doğru çekiştirmeniz hiç hoş gözükmüyor (bide çantalarınız çok ağır olmadıkça partnerinize taşıtmayın dışarıdan oldukça itici görünüyor hele o sakallı bıyıklı maço sevgililerinize hiç taşıtmayın adamın ağırlığı bir anda yok oluveriyor.)

Kızlar ilk buluşmaya gitmeden önce sevdiğiniz mekanları semtleri içecekleri yiyecekleri falan anlatın bakalım karşı taraf bunları anlayacak ve sizi sevdiğiniz o yiyeceklerin olduğu mekanlara mı götürecek yoksa kendisinin oldukça sık gittiği ve kendisini rahat hissettiği osman abi bize iki kahve bide ortaya tatlı dediği o arkadaş cafesine mi götürecek bir görelim. İlk buluşmadaki hesap ödemesinde ki hesabada mutlaka ortak olun ki gönül rahatlığıyla yiyip için 🙂 İlk buluşmada karşı taraf asla kendini göstermez sizde göstermeyin ama küçük numaralarla karşı tarafın ağzından laf alın aslında hiç sevmediğiniz birşeyi seviyor gibi yapın veya sevdiğiniz şeyleri sürekli eleştirin bakalım tepkisi ne olacak aa bide unutmadan kendinizi mutlaka eve bıraktırın ki sonra sen ilk buluşmada bile kendini eve bıraktırmadın şimdi bu nereden çıktı kızım lafını duymayın az konuşup çok dinleyen olun ama çok konuşuyorsa uzaklaşın çünkü o adam hayatı boyunca çok konuşur çok konuşmak bir süre sonra dırdıra dönüşecektir siz olduğunuz gibi gözükün ama kötü yönlerinizi de saklamayı ihmal etmeyin karşı tarafa ilk buluşmada sormanız gereken sorular tabi ki vardır. Ailesi hakkında sorular sormakta asla çekinmeyin çünkü gelecekte o insanlarla yaşayan siz olacaksınız.

İlerdeki yaşantında olan hayallerin neler nerde yaşamak istersin ?

Geçmişte yaptığın ve pişman olduğun hataların var mı ?

Kendinde sevdiğin veya sevmediğin özellikler nelerdir?

Gitmeyi gezmeyi sevdiğin yerler var mıdır ?

Samimi olduğun arkadaşlarınka yapmayı sevdiğin şeyler nelerdir ?

Okumayı sevdiğin yazarlar ve kitaplar var mıdır önerebileceğin bir kitap var mı ?

Bilgisayar oyunu oynamayı sever misin ? (AMAN DİKKAT!!)

Bol şanslar kızlar 🙂

Share