INSTAGRAMDA MAVİ TİK NASIL ALINIR?

İnstagramda mavi tik alma

Bu yazımızda dünyanın en çok üyeye sahip olan fotoğraf paylaşım platformu Instagram’ın “Mavi Tik” özelliğinin ne olduğunu ve Instagram hesabımıza mavi tik simgesini nasıl alabileceğimizi açıklayacağız.
Mavi Tik nedir? Ne işe yarar?

Mavi Tik Instagram hesabınızı onaylanmış olması anlamına gelir. Daha basit bir şekilde açıklayalım. Instagram da “Mavi Tik” simgesine sahip bir hesaplar Intagram tarafından onaylanmış demektir. Instagram yönetimine başvuruda bulunup hesabın kendisine ait olduğunu belirten ve bunu kanıtlayan kişiler, Mavi Tik alarak hesaplarını onaylatmış olur.

Adele Instagram onaylı hesabı
Adele’in onaylı instagram hesabı

Mavi Tik alan firma veya şahıslar bu özellik sayesinde hayranları ile doğrudan iletişim kurmuş olurlar. Sosyal medyada kullanıcılar “Mavi Tik” sayesinde büyük gelirler elde ederler. Ayrıca başka insanların onlar adına sahte hesap açarak yanlış bilgiler paylaşmasına veya isimlerini kullanarak maddi gelir elde etmelerine de engel olmuş olurlar.

Mavi Tik özelliğini sadece ünlüler mi alabilir?

Tabi ki hayır. Bu özelliği genel olarak ünlü insanlar kullandıklarından bunu bizim kullanamayacağımız yönünde bir algı var fakat bu doğru bir bilgi değildir. Bundan dolayı eğer istersek hepimiz Mavi Tik alabilme hakkına sahibiz.Mavi Tik almak için ne yapmalıyız?

Gelelim Mavi Tik almak için yapmamız gerekenlere. Bunun için 2 alternatifimiz bulunmaktadır.

1) Şahsen başvuruda bulunarak: Yapmamız gereken şey Instagram yönetimine mail yoluyla ulaşıp ilgili talebimizi iletmek ve onlardan cevap gelmesini beklemektir. Bu yol biraz geç sonuçlanacak bir yoldur çünkü Instagramın sizin mailinizi görmesi ve size geri dönüş yapması biraz zaman alabilir.

2) Özel şirketler vasıtasıyla başvuruda bulunarak: Türkiye de hizmet veren bazı firmalar bizim adımıza Instagram’ a başvuruda bulunarak hesabımızı onaylatmamızı sağlarlar. Tabi bu şirketler bunun karşılığında bizden ücret talep ederler. Bu şirketler aracılığıyla hesabınızı onaylatmanız maliyetli olacaktır ama kısa vadede sonuç almanız için en uygun yoldur.

Bunun için Sosyopat adlı şirket ile info@sosyopat.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


Bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdakileri de mutlaka okuyun:

VİRAL REKLAM NEDİR

SOSYAL MEDYADA TAKİPÇİ SAYISI NASIL ARTTIRILIR

Share