PARAMI NEDEN ALTINA YATIRMALIYIM?

Herhangi bir yerde çalışıyoruz ve ay sonunda kazandığımız paranın bir kısmını; birikim için hesabımızda bekletiyoruz fakat huzurlu da değiliz çünkü değişen piyasa şartları, yükselen enflasyon var olan paramızın değerini düşürüyor.

Örneğin 1000 TL ile bugün 1000 ekmek alabilirken yıl sonunda bu parayla sadece 800 ekmek alabilir duruma gelebiliriz. İşte bu nedenlerden dolayı aklımızın bir köşesinde hep acaba paramı neye yatırsam da aybaşında aldığım ve bir kenara koyduğum paramın değeri aynı kalsa sorusu geliyor?

Bu konuda yüzlerce alternatif var. Paramızı ticarette, borsa da veya buna benzer başka bir alanda kullanabiliriz. Hatta hiçbir şey yapmayıp tüm parayı dövize çevirip bankada öylece de bekletebiliriz. Bunların bazıları size çok kazanç sağlayabilir fakat bir dakika her zaman değil kimi zaman bir bakmışsınız ki var olan paranız da gitmiş elinizden.

Şimdi sıkı durun size sürekli kazanacağınız bir yatırım aracı söyleyelim mi “ALTIN”. Evet, altın uzun vadede hep kazandırıyor çünkü bugüne kadar hiç aksini gösteren hiçbir istatistik yok. Ama dikkat etmemiz gereken en önemli nokta uzun vadede kelimesi. Eğer bugün paranızı altına yatırıp 3 ay sonra bozduracaksanız hiç bu işe kalkışmayın ya da paranızın sadece bir kısmını yatırın. Yok, benim ihtiyacım olmaz derseniz o zaman kesinlikle ALTIN’ ı tercih etmelisiniz.

Share