SAĞLIK RAPORU

Az, orta ve çok tehlikeli türlerinden birisini neredeyse bütün iş yerlerinin istediği sağlık raporunu nereden, nasıl alabiliriz? Sağlık raporunun ücreti ne kadardır, Ücretsiz alabileceğimiz yerler var mıdır? 6331 sayılı Kanun kapsamında yer alan sağlık raporunu, çalışanlar işe uygun olduklarını belirtmek amacıyla almak zorundadırlar.

Nereden alabilirim?

3331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası gereğince OSGB işyeri hekimleri vermektedir. Sağlık raporunu birçok hastaneden alabilirsiniz. İstanbulda sağlık raporu almak isteyenler için hem hızlı hemde uygun fiyatlı hastaneler aşağıda listelenmiştir.

1) Sait Çiftçi Devlet Hastanesi(Beşiktaş) :

Raporun fiyatı 100 TL dir (2019 yılındaki fiyat). Tüm tetkikleri 1 saat içinde tamamlayabiliyorsunuz.Rapor alacak hastalara öncelik verilerek işleri hızlıca hallediyorlar. Yaptırdığınız tetkiklerin sonuçlarını ise aynı gün içinde 3 saat sonra hastaneden alabilirsiniz. Bu esnada 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan beşiktaşı biraz gezerek değerlendirebilirsiniz.

https://saitciftcidh.saglik.gov.tr/TR,35061/iletisim.html

 

2) Elif Tıp Merkezi(Gaziosmanpaşa):

Raporun fiyatı 70 TL dir (2018 yılındaki fiyat). Tüm tetkikleri 3 saat içinde yaptırıp raporunuzu alabiliyorsunuz. Bazı tetkikleri özel gaziosmanpaşa hastanesine göndererek yaptırıyorlar) Burada sonuçları beklerken vakit geçirebileceğiniz en uygun yer 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan İsfanbul (Eski adı Vialand) dır.

https://www.doktortakvimi.com/klinikler/ozel-elif-tip-merkezi

3)Bayrampaşa Devlet Hastanesi(Bayrampaşa) :

Raporun fiyatı 50 TL dir (2018 yılındaki fiyat).
Yarım gün içerisinde tüm tetkikleri yaptırarak sonuçları alabiliyorsunuz.

https://bayrampasadh.saglik.gov.tr/TR,165056/iletisim.html

Share