BEBEKLER KUANTUM TEORİSİNİ ANLIYOR MU?

Bebekler Kuantumu Anlıyor Mu?

Tüm fizik yasalarını ve beş duyu organımızla algıladığımız her şeyi unutun! Sadece kendine ait yasaları olan bildiğimiz tüm fiziksel kanunların geçersiz olduğu; her şeyden farklı çalışan bir dünya! İşte kuantum dünyası böyle bir dünya.

Teoriyi anlamanın imkanı yok
Anlamaya çalışmayın! çünkü bunun imkanı yok tüm bilim adamları bunda bir hinlik olduğunu düşünüyor. Bu işin üstadı olarak adlandırılan Richard Feynmanın bile “Kuantum mekaniğini anladığını iddia eden ya delidir ya da yalancı,” diye bir sözü vardır.

Bir dakika yoksa bebekler kuantumu biliyor mu?
Evet duyunca şaşıracaksınız ama Richard Feynman’ı haksız çıkaracak bir neden var elimizde: Bebekler kuantum mekaniğini anlıyor. Nasıl mı? işte cevabı:Bebekler yeni doğduklarında bir nesneyi onlara gösterdiğinizde sonra da aniden kaybettiğimizde hiç şaşırmazlar çünkü bir nesnenin aniden var olup ve aynı anda hemen yok olabilme ihtimalini bilirler. (Kuantum teorisine göre bir nesne aynı anda hem vardır hem yoktur. Saliseler içinde dünyanın bir tarafından diğer tarafına geçiş yapabilir )

Büyüyünce kuantumu unutuyorlar!
3 aydan sonra aynı şeyi yaptığınızda buna şaşırıp gülerek tepki verirler işte bu yaştan sonra nesne korunumu özelliği olarak adlandırılan bu özelliği kazanıp dünyamızın fiziksel kanunlarına alışırlar ve kuantum yasalarını da unuturlar.
Bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdakiler de ilginizi çekebilir

ÜSKÜDAR METROSU AÇILIŞ TARİHİ BELLİ OLDU

GÜZEL GİYİNMEK İÇİN 5 ADIM

SİYAH NOKTALARDAN KURTULMANIN YOLLARI

SOSYAL MEDYADA TAKİPÇİ SAYISI ARTTIRMA

Share