ÖĞRENCİ ŞEHRİ ESKİŞEHİR VE YAPILACAK AKTİVİTELER

Eskişehir Gezilecek Yerler

Öğrenci şehri olarak bilinen Eskişehir’i gezmek için öğrenci olmak şart değil aslında 🙂 Son yıllarda oldukça gelişen bu güzel şehirde nereleri gezip görebiliriz bir bakalım sonra hemen biletleri alın istikamet ES ES !1)

Eskişehir Balmumu Müzesi
Yılmaz Büyükerşenin elleriyle uğraşarak, özenerek yaptığı bu müze son yıllarda en ilgi çekici müzelerden biri haline gelmiştir. Yerli ve yabancı ünlüleri bünyesinde barındıran bu müze de gezmek oldukça keyifli. Bu müzede 200’e yakın heykel bulunuyor. Biraz tuhaf olsa da, aranızda bu duruma şaşırmayanlar da olacaktır. “Fotoğraf çekmek ücretli” ve bu konuda güvenlikler tarafından uyarılıyorsunuz.

Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere müzede belli bölümler var. Ünlülerin kısmında ise en çok ziyaret edilip merak edileni ise Adile Naşit, Cüneyt Arkın, Tarık Akan, Hulusi Kentmen, Kemal Sunal ve Şener Şen’in olduğu bölümdür. İbrahim Tatlıses, Beyazıt Öztürk, Orhan Gencebay gibi günümüzde yaşayan ünlülerimiz de bu müzede yer alıyor. Tabii ki siyasi liderlerde bulunuyor. Aslına birebir benzemeyen balmumu heykellerde bulunsa genelinin benzediğini gidince görebilecek ve kendiniz yorumlaya bileceksiniz.2)

Eskişehir Hayvanat Bahçesi
Eskişehir hayvanat bahçesi 29 Nisan 2017 de açılarak hizmet vermeye başlamıştır. 243 farklı türde hayvanı barındıran bu hayvanat bahçesinde 120 tanesi normal bölümlerdeyken 123 tanesi eti sualtı dünyasından yer almaktadır. Japon bahçesi, papağan evi, tropik merkez gibi bölümlere ayrılan hayvanat bahçesinde gezmeniz 1,5-2 saatinizi alacaktır. Bu süre zarfında atıştırmalık yemek yiyebilmek için sualtı dünyasında bulunan kafeteryaya gidebilirsiniz.

3)

Tarihi Odunpazarı Evleri
Eskişehir’ de burham burham tarih kokan bu sokaklar Karabük-Safranbolu evlerini andırıyor. Sokaklarında bile huzur olan Odunpazarını gelen misafir genellikle konaklamak amacıyla kullanıyorlar. Restorasyon çalışmalarıyla restore edilen yapılara restaurant, cafe, müze gibi yeni yerler açılmıştır. Hediyelik eşyalar alabileceğiniz, oldukça otantik görseller yakalayabileceğiniz ve gezerken huzurla dolacağınız mekanlardan birisidir. Hediyelik eşya için Arasta Çarşısını gezmenizi tavsiye edebilirim.4)

Sazova Park Masal Salonu
Eskişehir-Kütahya yolunda yer alan bu park büyükten küçüğe her yaştan insanı ağırlayabilir. 400.000 m2’lik bir alana sahip bu park oldukça ilgiyle karşılanıyor. Bu parkta daha birçok güzellikle karşılaşmanız mümkün. Korsan gemisi, amfi tiyatro, esminyatürk, yapay gölet gibi çeşitli gezilecek yerlerde var. Giriş ücreti bulunmayan bu park oldukça eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak 🙂

5)

Şelale Park
Odunpazarında yer alan şelale park oldukça bilinen yerlerden bir tanesidir. Bünyesinde yapay şelale dışında seyir terası, cafe, restaurant barındıran bu mekanda Eskişehir manzarasıyla başbaşa kalıp huzura kulak verebilirsiniz.
Eskişehir’de gezip görebileceğiniz mekanlar saymakla bitmez gezip görmek sizin elinizde gezip, görüp güzel anılar toplamak için zamanınız varsa Eskişehir’i es geçmeyin derim 🙂

Bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdakileri de ilginizi çekebilir:1 NİSAN ŞAKASI

VİRAL REKLAM NEDİR

KADINLAR NE İSTER ERKEKLER NE YAPAR

SEVGİLİ SEÇİMİ YAPMAK

SEVGİLİYLE İSTANBULDA BİR GÜN GEÇİRMEK

SEVGİLİYE HEDİYE ALMAK İÇİN TAVSİYELER

Share