DOĞAL YÖNTEMLERLE HIZLICA BRONZLAŞMAK…!

Hızlı ve Kolay Bronzlaşmak

Bronzlaşma aslında güneş ışınlarından gelen ışınlara karşı vücudun verdiği bir tepkidir. Aslında vücuda oldukça zararlı olan bronzluk kadınları daha farklı ve güzel gösterdiği için yaz aylarında şaşmadan başvurduğumuz bir yoldur.Bronzlaşmanın sadece yaz aylarında olmasının önüne solaryum aletleri, kalıcı bronzluk sağlayan kremler, spreyler sayesinde geçilse de güneşte bronzlaşmanın çok daha başka bir his verdiği yadsınamaz bir gerçektir.

Hızlı ve Kolay Bronzlaşmak

Kremler işe yaramıyor
Solaryumun, bronzlaştırıcı kremlerin, yağların, spreylerin brozlaşmada çokta işe yaramadığını biliyoruz. Bir çoğumuz doğal yöntemlerle yağ hazırlamak yerine hazır ürünlere yöneliyoruz fakat denenmeye bile değmeyeceğini düşündüğümüz ürünler bizi bronzlaştıracak.

Vazelin bronzlaştırıyor
-Hepimizin evinde vazelin var öyle değil mi ? İşte bronzlaşmanız konusunda en büyük yardımcınız o vazelin olacak ! Teniniz biraz renk değiştirdikten sonra vazelini bacaklarınıza yedirerek bronzlaşmaya çekilebilirsiniz.Denize girseniz dahi yağlı yapısından dolayı kolayca etkisini kaybetmeyen vazelin hem uygun fiyatlı hemde oldukça etkili bir formül olacaktır.

-Bir diğer yöntemimiz ise bebek yağı, bu yağ ise vazelin kadar etkili olmasa da hem daha hızlı renk değiştirmenizi sağlayacak hemde bronzluğunuzu daha kalıcı hale getirecektir. Aman dikkat ten renginiz birkaç ton koyulaşmadan uygulamayın yoksa teniniz bronzlaşmak yerine direkt yanar.

-Havuç ve kakao yağıda hazır olarak satılan uygun fiyatlı bronzlaştırıcılardan. Ben kakao yağının rüzgarlı bir günde bile faydasını gördüğümü söyleyebilirim.
-Kola ve zeytinyağı da bronzluğunuza bronzluk katacak, en uygun fiyatlı ve evinizde bulunabilecek ürünler arasında.EVDE YAPILCAK BRONZLAŞTIRICI KÜR TARİFİ
-4 havuç
-4 adet çubuk tarçın
-3 kaşık eritilmiş kakao yağı
-Tarifi geçecek kadar zeytinyağı
Öncelikle bir kavanozun içine rondodan geçirilmiş havuçları atın, ardından çubuk tarçınları ve eritilmiş kakao yağını koyun. Bu karışımın üzerine tarçınları geçecek kadar zeytinyağını dökün ve kavanozun kapağını sıkıca kapatın. Kaynayan bir tencerenin içine bu kavanozu çatlamayacak yöntemler kullanarak koyun. ( Tencerenin içine havlu veya süzgeç koyarak yapabilirsiniz.) Biraz kaynadıktan sonra bu karışımı 1 gün bekletin ardından süzdüğünüz bu karışıma birkaç damla badem yağıda eklemenizde bir sakınca yok.
Fakat en önemli uyarı ise içerisinde zeytinyağı barındırdığı için hiç açılmamış bir tene direkt uygulamayın. Birkaç gün güneş ışınlarını alarak ve korunarak renginizi değiştirdikten sonra bu karışımı uygulayabilirsiniz. Cildi hassas olmayanların kullanmasını öneriyorum.


Bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdakiler de ilginizi çekebilir:KADINLAR NE İSTER ERKEKLER NE YAPAR

SEVGİLİ SEÇİMİ YAPMAK

SEVGİLİYLE İSTANBULDA BİR GÜN GEÇİRMEK

SEVGİLİYE HEDİYE ALMAK İÇİN TAVSİYELER

Share