GİYSİ DOLABIMIZI GEREKSİZ EŞYALARDAN KURTARMAK

Giysi Dolabını Düzenlemek

Öncelikle şunu belirtelim. Dolabınızı arındırırken acımasız olmanız gerekiyor. Şunu unutmayın ki az ama gerçekten şık kıyafet, çok ama bir işe yaramayan kıyafet yığınından kat kat iyidir.
Şimdi aşamalar halinde dolabımızı hafifletelim:

Dolaptan Herşeyi Çıkarın
Kıyafetleri kategoriler halinde dolabımızdan çıkartıyoruz, mesela önce kazaklar. Kazaklarımızı tamamen düzenledikten sonra elbiseler… vb gibi.

Benim İçin Gerçekten Gerekli Mi
Kazaklarımızı çıkarttııık, en üstteki kazağı aldık elimize. Kendinize ilk önce sormanız gereken soru “Bu sene bunu kaç kez giydim?” Mesela sene boyunca bir iki kere giymişsem eğer ben direk verme taraftarıyım. Ne kadar güzel bir parça olursa olsun, giyememişim işte. Kim bilir bir yerlerde bir kız o kazağa sahip olsa ne kadar mutlu olacak ve belki de neredeyse her gün onu giyecek. Benim o kazağı senede 1 kerecik giymek için dolabımda tutmam bencillik değil de nedir?
Bu Giysi İle Mutlumuyum

İlk soruda neredeyse hiç giymediğimiz ortaya çıktı ise verilecekler kategorisine kazağımızı koyuyoruz. Eğer yine ortalama bir seviyede giymişsek kendimize “Bu kazağın içinde kendimi mutlu hissediyor muyum?” sorusunu soruyoruz. Eğer bir kıyafetin içinde kendinizi iyi hissediyorsanız duruşunuz bile değişir ve iyi gözükürsünüz, iyi izlenim bırakırsınız ve iyi bir enerji yayarsınız. Bir kıyafeti moda olduğu için giyiyorsanız sadece sıradanlaşırsınız. O yüzden kendinizi neyin içinde iyi hissediyorsanız onu giyin, gerisini boş verin 🙂 Sizi mutlu eden sadece 3 kıyafetiniz bile olabilir, gerekirse hep onları giyin. Mutluyken öyle özgüvenli olacaksınız ki kimse hep aynı şeyi giydiğinizi fark etmeyecek bile.

Kendimi İyi hissediyor muyum?
Bizi mutlu etmiyorsa o da gitti verilecekler listesinee, eğer ilk soruda “çok giyiyorum” ikinci soruda da “evet giyince gayet iyi hissediyorum” cevabını aldıysak onu vermiyoruz, o bizim ciğerimiz oluyor 🙂

Listeyi Belirleyin

Ve bu şekilde devam ederek tüm kıyafetlerimizi “verilecekler” ve “kalacaklar” olmak üzere iki bölüme ayırıyoruz. Burada sürekli olarak “giyerim ben bunu bi gün yaaa” demek size çok şey kaybettirir. Ne kadar verirseniz o kadar hafiflersiniz.İşte detoksumuz bu kadar!
Ancak elbette yapmamız gerekenler bununla sınırlı değil. Bundan sonra yapacağımız alışverişlerde de oldukça dikkatli olmamız ve dolabımızın bu arınmış halini muhafaza etmemiz gerekiyor. Yoksa dolabınızı güzelce arındırıp ardından fütursuzca alışveriş yapacaksanız ne anladım ben bu detokstan?

Eğer siz de bir alışveriş bağımlısı iseniz bundan kurtulmanın yolları yazımız okumanız için sizi bekliyor. Hoşçakalın!Bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdakiler de ilginizi çekebilir:

NASIL DAHA EKONOMİK ALIŞVERİŞ YAPILIR ?

SOSYAL MEDYADA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ YAPMA ÖNERİLERİ

TAKI SATIN ALMAK İÇİN ÖNERİLER

Share