SOSYAL MEDYADA TAKİPÇİ SAYISI NASIL ARTTIRILIR

Sosyal Medyada Takipçi Sayısı Arttırma

Sosyal medyanın hayatımızın büyük bölümünü kaplamasıyla birlikte instagramda veya diğer sosyal medya platformlarında takipçi kazanmak bizler için önemli hale geldi. Özellikle bu mecraları ticari faaliyet için veya bloggerlık için kullanan kişiler, isimlerini duyurabilmek için çeşitli yollar aramaya başladı. Pekii takipçi sayısını arttırmanın yolları neler? İki ana başlıkta bu yolları inceleyebiliriz.

1-Takipçi satınalma

Hızlı ve kolay yoldan takipçi edinmek isteyen hesapların sıkça başvurduğu yollardan biri takipçi satın almak. Halbuki bu yol sanıldığı gibi mantıklı değil. Çünkü takipçi satın aldığınız zaman sadece takipçi sayınız artar fakat bu kişiler aslında sayfanızla ilgilenmezler. Örneğin instagram hesabınızı takı satmak için kullanıyorsanız, takipçi satın aldığınız zaman aslında müşteri sayınız artmaz. Bu da hedefinize ulaşamadığınız anlamına gelir. Bu yol yalnızca prestijli ve güvenilir bir görünüm kazanmanızı sağlayabilir. Fakat unutmamanız gereken nokta, bu sahte takipçilerin bir süre sonra yok olma ihtimalidir.

2-Gerçek takipçiler kazanma

Bu yol her ne kadar uzun ve zahmetli gözükse de kalıcı olması sebebiyle tercih edilmektedir. Eğer bu yolu seçip gerçekten sayfanızla ilgilenen, yazılarınızı okuyan veya sizden alışveriş yapan GERÇEK İNSANLARA ulaşmak istiyorsanız, işte maddeler halinde bunun püf noktaları:

Aktif olarak paylaşım yapın, kendinizi unutturmayın. Bunun için gerekirse alarm kurun.
“Aktif olmak” kavramını yanlış anlayıp saat başı paylaşım yapmayın. Bu, takipçilerinizin sizden bunalmasına sebep olabilir. Günde 1-2 paylaşım yeterli olacaktır.
Takipçilerinizin aktif olduğu saatlerde paylaşım yapın. Örneğin gece 3 te veya sabah 7 de paylaşım yaparsanız çok az kişi paylaşımınızı görecektir.
Hashtag kullanın, kullandığınız hashtag paylaşımınızla ilgisiz olmasın.
Fotoğraflarınız yüksek kalitede olsun, kimse tost makinesiyle çekilmiş fotoğraflar görmek istemez 
Fotoğraflarınızı düzenleyin. Işık ve renk ayarlamaları ile daha hoş görseller elde edebilirsiniz. Bunun için Google playstore’da ve app store’da birçok uygulama mevcut.
Aktif olun. Başkalarını takip edin, beğenin, yorum yapın ve çevrenizi genişletin.
İnstagrama gelen yeniliklere ayak uydurun. Örneğin instastory ve canlı yayın özelliklerini kullanın, yalnızca paylaşım yapmakla yetinmeyin.
Çok fazla facebook sayfası, instagram satıcısı, twitter fenomeni, youtuber, blogger olduğunu unutmayın. Bu yüzden bir farkınız olsun ki insanların sizi takip etmek için bir sebepleri olsun.
Satış hesabınızın takipçisini arttırmak istiyorsanız müşterilerinizin sizden satın aldıkları ürünleri paylaşmalarını isteyin. Bu sayede müşterilerinizin çevresi sizi tanımış olacaktır. Tabii onları paylaşmaya motive etmeniz gerek. Örneğin aldığı ürünü paylaşan kişiler arasında çekiliş yaparak hediyeler göndereceğinizi söyleyebilirsiniz.
Hesabınız gizli değilse KEŞFET bölümüne paylaşımlarınız çıktıkça takipçi sayınız artar. KEŞFET e çıkabilmek ise paylaşımlarınızın özgünlüğüne, insanların ilgisini çekebilmenize bağlı.

BUNLARI OKUDUNUZ MU?

Share