GOOGLE DRİVE HARD-DİSKİNİZİ YEDEKLİYOR

Google Drive Bilgisayaramızı Yedekliyor

ABD’nin teknoloji devlerinden Google firmasına ait Google Drive; 28 Haziranda dev bir özellik ile geliyor.

Günümüzün en popüler bulut sistemlerinden birisi olan ve kullanıcı sayısı 1 milyara yaklaşmış “Google Drive”; içerisinde yer alan yüzlerce özelliğiyle kullanıcıların gönlünde zaten taht kurmuş durumda.

Ama bununla sınırlı kalmıyor sadece 10 gün sonra kullanıcının kişisel hard diskini bulut teknolojisiyle senkronize ederek tüm verileri yedekleyecek bir özellik getiriyor.


Bu özellik ne işimize yarayacak?

Özellikle kişisel bilgisayarlarda beklenmedik bir hata oluştuğunda ve verilerin yedekleri de olmadığında onları kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalınır. Ama Google Drive’ın getirmiş olduğu bu özellik ile verileri bulut teknolojisiyle uzak sunucularda yedekleyerek istenilen zaman onlara ulaşabilmesini sağlıyor böylece verileri kaybetme riskini ortadan kaldırıyor.

Kullanıcıların “bilgisayarım çöktü verilerim gitti nasıl geri getireceğim” derdinden kurtaracak Google’ın bu yeni özelliği takipçilerini memnun edecek gibi görünüyor.

Bu özelliğin bir diğer faydası da; verilerin çalınma ve ele geçirilme gibi güvenlik problemlerinin Google Drive aracılığı ile garanti altına almış olması.

İlk etapta sadece kişisel kullanıcıların kullanacağı bu sistemi yakın dönemde şirketler de kullanabilecek.


        BUNLARI OKUDUNUZ MU?

Share