SAÇLARIMIZI ISI KULLANMADAN NASIL ŞEKİLLENDİREBİLİRİZ ?

Doğal yollardan saç şekillendirmek

Daha önceki yazımda saçlarımızı ısı kullanmadan nasıl şekillendirebileceğimizi yazacağımdan bahsetmiştim.

Saçlara, yoğun ısılar kullanarak şekil vermek saçlarımızı yıpratır ve fazlaca döker. Kadınların genelinde saç uçları oldukça kırık ve yıpranmıştır.Bu cansız saçlar bizi özensiz ve bakımsız gösterir. Bunun sebebi saçın yoğun ısıya maruz kalmasıdır. Saçlarımızı kıvırcık, dalgalı, permalı yapmak için ısı kullanmanız şart değil, aslında bunlar oldukça kolaydır.

Nasıl olacak peki dediğinizi duyar gibiyim 🙂 Hadi başlayalım !

1) Eğer saçlarınız kıvırcık fakat bukleleri belirgin değil ise, size önerebileceğim çok güzel bir krem ve doğal bir sprey var. Krem olarak elidorun co-creatıons belirgin bukleler saç şekillendirici kremini, gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Saçlarınız öne atarak biraz nemlendirin ve kremi elinize sürerek saçlarınızı eliniz ile sıkıştırın. Saçlarınız jöledeki gibi sert olmayacak ve doğal duracaktır. Bu krem hem saçlarınızı yumuşatacak, hemde nefis kokmasını sağlayacaktır.

Gelelim doğal saç spreyine bir tane limonu şişenin içine sıkın üzerine bir miktar su ekleyin ve buklelerinizin üzerine sıkın görüntü olarak bir sıkıntı yaratmasada, saçlarınız biraz sert duracaktır.

2) Saçlarınıza ısı uygulamadan dalga yapmak istiyorsanız, bu mümkün ! Bunun için size isterseniz sosis bigudi, isterseniz de kalın bigudiler yardımcı olacaktır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra biraz nemli bıraktıktan sonra istediğiniz şekilde saçlarınızı ayırın ve bigudilerle sarın. Tabi ki bir ısı işlemi kullanmak istemediğinizi biliyorum. Bunun için ise saçınıza bir başörtüsünü sarabilir ve geceyi böyle geçirebilirsiniz. Sabah uyandığınızda, istediğiniz sonucu alacaksınız 🙂

3) Saçların oldukça kıvırcık hatta bonus gibi olmasını mı istiyorsunuz ? Bir pipet işininizi görecektir. Nemli saçlarınızı az az tutamlara ayırın ve pipetlere sarın sardıktan sonra, pipetlerin ucunu tel toka yardımıyla sabitleyin, açtığınız zaman çıkan sonuca siz bile inanamayacaksınız !

4) Biraz kabarık ve oldukça doğal duran dalgalar için saçlarınız biraz kirli olmalı. Sebebide dalgaların uzun süre kalıcı olması, bunu yapmak aralarında ki en zahmetsiz olanı 🙂 Saçlarınızı öne doğru atın, hafifçe nemlendirin ve saçlarınız öndeyken örün. O anki görüntü korkunç olsa da sonucun harika olacağında hiç kuşkunuz olmasın.

5) Dalga yapmanın bir başka yolu da saç bandından geçiyor. Bir tane saç bandını saçınıza takın ve alnınıza kadar indirin, orta boy tutamlar alarak saçınızı bu banda dolayın. Eğer 4-5 saat içinde sonuca ulaşmak istiyorsanız limon suyunu bu saça sıkın, ve güneşte kurumasını bekleyin. Bu durum saçınızı biraz yıpratacaktır fakat güneşin ısısı 210 derecelik maşadan daha az zarar verecektir.

6) Saç uçlarının maşalı olması bu yılın vazgeçilmezlerinden, bunu yapmanın yolu da duştan çıktıktan sonra, hafif nemli saçlarınızı ensenizde topuz yapın ve 2-3 saat sonra saç uçlarınız maşalı gibi olacaktır.

Bunlar dışında saçlarınızı şekillendirirken jöle, sprey, wax gibi şeyler de kullanabilirsiniz.

Share