SEVGİLİ SEÇİMİ YAPMAK, NASIL MI ?

Sevgili nasıl seçilir

Başlığı okuyup da içinden şunu geçiren arkadaşlar, “ya arkadaş bulduk da seçimi kaldı” maalesef bu yazı size uygun değil isterseniz zamanınızı boşa harcamayın, sizlere bu yazımda güle güle ve yakında yazacağım ‘nefes alsın yeter’ adlı yazımda buluşmak dileğiyle.

Şimdi gelelim yakışıklı ve karizmatik erkekler, güzel ve hoş bayanlar. Bu yazı tam olarak size uygun umarım yazdıklarım kafanızda bir farkındalık oluşturabilir.

Kendim de aynı dertten muzdarip bir insan olarak size sadece düşüncelerimi değil aynı zamanda tecrübelerimi de aktaracağım.

Öncelikle şu saçma kelimeyi bir yana bırakalım “ ben tipe önem vermem “. Hiç kimsenin bakınca hoşlanmayacağı, içinin ısınmayacağı biri ile sevgili olacağına inanmıyorum tabi ortada bir Ağaoğlu, Sabancı, Akkuş ,Koç soyadı yoksa ki bu arada sözüm Ali Koç dan dışarı adam zaten karizmatik 🙂 Bu yüzden kendinizi kandırmayın ve yanınıza yakışacak, beğeneceğiniz biriyle sevgili olun ki 2 gün sonra birileri çıkıp, sizi pek yakıştıramadım deyince kafanızda şimşekler çarpmasın.

Gelelim ikinci konuya ki bu en az tip kadar önemli, karşınızdaki kişinin statüsü. Ben aşık oldum isterse çoban olsun olmuyor işte gidip bir yere oturduğunuzda ailenizle yada bir arkadaş ile tanıştırdığınızda sıkıla bozula mesleğini söylüyorsanız durun derim, arkanızı dönün ve kaçın.

Bir de aile, yaşam tarzı, siyasi görüş bunlar var ki diğer ikisinden daha az önemli değiller. Mutlaka bunların da uygun olmasına dikkat etmek gerekli. Hayatında büyükşehir görmemiş bir sevgili, büyük bir şehre geldiğinde sizi biraz hayal kırıklığına uğratabilir yada her şeyi dört dörtlük olan birisinin ailesinin yanındaki davranışları dur bakalım ne oluyor dedirtebilir ki siyasi atışmaları saymıyorum bile.

Yukarıda saydığım kriterler ise seçim öncesi sadece eleme oluyor. Gelelim asıl işimiz olan seçime. Burada size 4 teknik söyleyeceğim.

– Yalan söyleyen biri mi bunu test edin. Bunu yapmak aslında tahmin ettiğinizden kolay. Eğer size kendini anlatırken abartılı örnekler verip, yok gecede 400-500 harcar çıkarım, zaten biz buraların en zenginiyiz ya da arkadaşlarla acil işim çıktı laflarını duyuyorsanız açığı bulmaya yakınsınız demektir.

– Sevgili olmadan önce mutlaka bir kaç kere beraber dışarı çıkın ve etrafı ile bakışmalarını gözlemleyin. Bakalım ne kadar çapkın bir kız veya erkek.

– Hangi konulardan hoşlandığını ve nefret ettiğini çapraz sorular sorarak anlamaya çalışın. Belki de başka dünyaların insanısınız

– Bence en kritik nokta şu ki onun hoşuna gitmeyen bir konuda fikir atın ortaya ve ne kadar hoşgörülü olduğunu ve size olan tahammülünü test edin. İnanın ki ilerde yapacağınız her kavganın da neticesi çoğunlukla böyle olacak.

Umarım bütün bunlar yardımcı olmuştur size. Tabi bir şeyi de söylemek isterim, ‘sevgili seçenler arasından en nefret ettiğim tip’, sırf sevgilisi olsun diye ilk önüne gelenle sevgili olanlar. Çağımızın virüsü mesajlaşma hastalığının karşılanması, bir ortama gittiğinde süs köpeği gibi yanında götürecek biri olsun diyenler size tek bir sözüm var karşınızdakinin de duyguları var ve onu üzmeyin, başkalarının da zamanını alıp daha sonra vicdan azabı çekmeyin.

Baransel AKKUŞ

Share