DİZÜSTÜ EDEBİYATI KİTAPLARININ İÇERİKLERİ, YAZARLARI, BİZE KATKISI NELER ?

Dizüstü Edebiyatı Nedir? Dizüstü Edebiyatı Kitapları

Dizüstü edebiyatını bizler PuCCa ile tanıdık diyebiliriz, belki kimse puCCa kadar sevilmedi ama onlar da okunup tutuldular. Dizüstü edebiyat kitaplarını ilk önce lise çağlarında ergenliklerinin baharında ki genç kızlardan gördük onlar sayesinde tanıştık peki bu kadar sevilen ve tutulan dizüstü edebiyat kitaplarında bizi çeken, bağlayan neydi?

Tabi ki kaçınılmaz olanı bu hikayelerin reelde gerçekleşmiş olması ve gerçek kişiler tarafından yazılmış olmasıydı. Bazen küfürleri, bedduaları bazense aşklarını nasıl yaşadıklarını, nasıl böylesine sevdiklerine şahit olduk samimi yorumlarını, dobralıklarını da unutmamak gerek. Lise çağındaki genç kızların elinde gördüğümüz bu eğlenceli kitapları bir süre sonra erkeklerin hatta yaşı 40-50’yi bulan amcaların teyzelerin ellerinde de görmeye başladık sizce bu yazarlar bu kadar ilerlemeyi hak etti mi bazılarına göre evet bazılarına göre ise hayır ama asıl önemli olan ve unutulan şey; her yazı kıymetlidir ve değerlidir.

Değer görmeyi, tutulmayı her yazar gibi onlarda hak etmiştir tabii. Ortada bir emek ve çaba söz konusu bazı ebeveynlerde çocukların yanlış etkilendiğini doğru şeyler yazılmadığını, hatta ahlaka uygun olmadığını duydum fakat bu kitaplarında bir okunma yaşı vardır siz ebeveynler buna dikkat ettiğiniz zaman ortadaki sorunlar çözülecektir. Bu kitaplar birçok insana yararda katmış olabilir. Güldüren aynı zamanda düşündüren, hatta ağlatan bu kitaplar doğru zamanda kesinlikle okunmalıdır. Hatta bu yazarlarla tanışma şansınız, onların içten sevgisini hissetme olanağınız bile var her yıl tüyap kitap fuarında bu yazarların birçoğunun imza günüde oluyor.

PuCCa bize aşkın en saf halini, evliliğe inancı, bazen cazgır olmayı, iyi yerlere büyük zorluklarla gelmeyi öğretti kitapları hala keyifle okunan PuCCa bizim hayatımıza Ankara’daki sevgilisiyle girmişti şu an evli ve hatta bir oğlu bile var PuCCanın keyifle okuyabileceğiniz 6 tanede kitabı bulunuyor.
-Küçük Aptalın Büyük Dünyası
-Ve Geri Kalan Her şey
-Allah Beni Böyle Yaratmış
-Ay Hadi İnşallah!
-O Adan Buraya Gelecek
-Şimdi Biz Neyiz?

Şimdi kızların aynı zamanda erkeklerin sıkça ve keyifle okuduğu Pink Freud’tan bahsedelim oda batılı bir asi kızımız onunda kitaplarını severek ve merakla okuyacağınızdan eminim! Belki de içlerinden en dobrasıdır. Her şeyi açık açık eksiksiz anlatıyor özelliklede aşk hayatında yaşadıklarını sorun bence onda değil J Pink Frued’in de okumaktan oldukça keyif alacağınız hatta yer yer onun yerine ne oluyor ya diyeceğiniz 4 tane kitabı bulunuyor. Aynı zamanda bir zamanlar Bir Kot Bir Tişört bloğunda, Mualla ablanızdı belki bilenleriniz vardır.
-Sorun Bende Değil Sende
-Sorun Bendeymiş
-Beni Hep Sev
-Mualla’ya Sor

Bu yazarlardan erkek olanları da illaki var bunlardan biriside Onur Gökşen’dir. Kitabını okurken kahkahalarla güleceğiniz size eskileri anımsatacak türdendir. Daha sonra brokoliye olan nefretinden bahsettiği bir kitabıda tabii ki mevcut ah bu kilolar ! Futbolla ilgili kitabı da var olmaz mıııı!
Babaya saygı, babadan ultra korku yediği terlikler, yaşadığı çocukluk entrikaları ve daha bir sürü güzel anısı içiren kitaplarını keyifle okuyacaksınız sizi güldüren bir adam var karşınızda Onur Gökşen’inde 5 tane kitabı bulunuyor her yaşa hitap eden bu güzel kitaplar ise şunlar;
-Bizim de Renkli Televizyonumuz Vardı
-Yedi Kere Sekiz
-Allah Belanı Versin Brokoli
-Muazzam Bey’in Değersiz Hayatı
-Asla Yalnız Yürümeyeceksin – Tribün Hikayeleri

Bizi Erkek Dedikoduları kitaplarıyla hayatına alan French Ojeyi de unutmamak gerek değil mi? Oda bizi hayatında yaşadığı bazen keyifli bazen şaşırtan anılarıyla güldürdü düşündürdü o bir frenchos ! 7 tane kitabı olan ve bize hepsini sıkılmadan okutan nadir yazarlardan onun kitapları ise;
-Erkek Dedikodusu
-Erkek Dedikodusu 2
-Keşke Ben Uyurken Gitseydin
-Keşke Ben Uyurken Gitseydin 2
-Ben Hiç Giden Olmadım (Keşke Ben Uyurken Gitseydin 3)
-Peki Ben Şimdi Ne Yiycem
-Mükemmel Bir Son

Böyle kitapları bize keyifle okutan daha bir sürü dizüstü edebiyat yazarı var İstiklal Akarsu, Angutyus, Okan Vardarova gibi.

Hepsinin kitaplarını keyifle okuyacağınıza eminim.

Share