HAYATIMIZI KOLAYLAŞTIRAN 15 PRATİK ÇÖZÜM

Hayatımızı Kolaylaştıran 15 Pratik Çözüm

Hepimiz günlük yaşantımızda hayatımızı kolaylaştıran bilgiler, pratik çözümler ararız. Bu bilgiler bazen annelerimizden bize gelir bazen de kendi geliştirdiğimiz bilgileri kullanarak işimizi kolaylaştırıp anı kurtarmaya çalışırız. Şimdi bende size birtakım pratik çözüm önerisi sunacağım hadi beraber bir göz atalım 🙂

1)Aldığımız kazaklar, pantolonlar uzun süre giydiğimiz zaman aşınır ve tüylenme yapmaya başlar. El yoluyla onları çıkarmaya çalışmak uzun zamanımızı alacaktır, bunun kısa yolu ise bir koli bandından veya traş bıçağından yardım almaktır. Nasıl mı ? Koli bandını keserek tüylenen bölgeye yapıştırıp çekerseniz tüylenen bölgedeki tüyleri almış olacaksınız. Bu bant yöntemini köpekleriniz tüy döktüğü zamanda kullanabilirsiniz. Traş bıçağını ise tüylenen bölgeye bastırmadan uygularsanız ilk günki halini alacaktır.

2)Sakız çiğnemeyi sevmeyen yoktur öyle değil mi ? Bazen küçük çocuklar sakız çiğneyerek uyuya kalırlar ve bu durum pekte güzel sonuçlanmaz. Saça yapışan sakızı çıkarmak için bir buz parçasından yardım alabilirsiniz. Sakızın yapıştığı bölgede buzu bir süre bekletirseniz sakız donarak saçınızdan çıkacaktır.

3)Bayanlar için en önemli şeylerden biride makyajdır peki makyajda gözleri kusursuz kılan rimeli nasıl sürmeliyiz ? Parmağınızda bir miktar vazelini eritin ve rimelden önce kirpiklerinize sürün, ardından rimeli sürdüğünüzde kirpikleriniz tane tane ayrılarak kusursuz olacaktır.

4)Yağmurlu günlerin vazgeçilmezi tabi ki de yağmur çizmeleridir. Bu yağmur çizmelerinin en büyük sorunlarından birisi ıslak mendille silinse bile üstünde ki izlerin gitmemesidir. Bunun için ıslak mendille sildikten sonra saç spreyi sıkmanız bu izlerin kaybolmasını sağlayacaktır.

5)Aldığımız ayakkabılar bazen ayağımıza büyük olabilir bunun çözümü ise ayakkabıyı bir süreliğine buzluğa koymaktır.

6)Uzun tatillere çıkanlar, üniversitede okuyanlar, sürekli seyahat halinde olanların en büyük sorunları valizlere eşyalarını sığdıramamaktır. Bunun için size büyük boy çöp torbası ve elektrik süpürgesi yardımcı olabilir. Kıyafetlerinizi çöp torbasına koyarak süpürgeyle içinde ki havayı alırsanız boyut olarak çok az yer kaplayacaktır.

7)Yumurtaların kaynarken çatlaması oldukça sık rastlanan bir problemdir bunun için kaynayan suya yanmış kibrit çöpü atmanız yeterli olacaktır.

8)Limonlar salataların vazgeçilmezidir ama yarım kalanlarda buzdolabında çürümeye,kurumaya yüz tutar bunu engellemenin yolu yarım kalan limonun üzerine tuz serpmektir.

9)Ev hanımları yemeklerde kullanılan malzemeleri genelde önceden hazırlamayı tercih ederler patates,kabak,patlıcan gibi sebzelerde hemen karardıkları için buna müsaede etmezler. Burada kurtarıcı olan su dolu kaba bolca tuz koymak ve birkaç damla limon suyu sıkmaktır.

10)Kızların yoğun şekilde mevcut olduğu yerlerde saç en büyük problemdir. Gideri tıkayarak suyun gidişini önler buda duş esnasında veya elleri yıkarken sıkıntıya sebep olur. Bunun için bir lavabo aç alarak banyo giderine döküp, üzerine kaynar su döktüğünüzde sorun ortadan kalkacaktır.

12)Ev sahiplerinin hiç sevmediği, kiracıların ise en sevdiği olay duvara çivi çakmaktır. Duvara çivi çakarken ince bir tarak arasına çiviyi koyarak duvara tutarsanız elinizle tutmak zorunda kalmazsınız ve çekiçle elinizi buluşturmazsınız 🙂

13)Kızlaaar bazen gratis, watsons indirimlerini kaçırıyoruz ve bu yüzden kişisel eşyalarımız eksik oluyor örneğin can damarlarımızdan birisi olan aseton. Ojemizi çıkarmak isteyipte aseton bulamazsak panik yapmamıza gerek yok nedenide bir ojenin aseton görevi görmesini sağlamamız.Tırnağınızın üzerine ojeye sürerek hafif nemlendirdiğiniz pamukla tırnaktaki tüm ojeyi çıkarmanız mümkün.

14)Telefonlarımızı koruyan aksesuarları hepimiz kullanırız bazen çok süslü, bazende biraz daha sadelikten yanayızdır. Şeffaf üzerinde çiçek,hayvan, yemek vb. figürler olan telefon kılıfları ise en sık tercih edilenlerdir ama onların sorunu da üzerinde ki figürlerin kısa bir süre sonra çıkmasıdır. Bu durumu ise şeffaf renkteki parlatıcı ojeyi telefon kılıfındaki figürlere sürerek önleyebiliriz.

13)Yaz aylarında sık sık salata tüketiriz fakat aldığımız yeşillikler kısa süre içerisinde bozulurlar. Aldığımız yeşillikleri gazeteye veya mutfak peçetesine sararak dolaba koyarsak, uzun süre tazeliğini koruyacaktır.

Pratiklik hayatımızda zaman kazanmamız için önemli bir etkendir 🙂

Share