SEVGİLİYE HEDİYE ALMAK İÇİN TAVSİYELER

Sevgilime Nasıl Bir Hediye Almalıyım

SEVGİLİME NASIL BİR HEDİYE ALMALIYIM?

İster özel günlerde olsun ister öylesine alacağımız bir hediye olsun içinden çıkmanın bir hayli zor olduğu konulardan birisidir.

Özel bir gün için hediye alınacaksa (doğum günü, yıldönümü vb. gibi ) aylar öncesinden başlayan ve gün yaklaştıkça iyice strese sokan, strese soktukça kararsızlığa düşüren bunun sonucunda bir türlü ne alınacağına karar verilemeyen bir problemdir.

Bu yazımızda hediye alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine ve ne tür bir hediye alınabileceğine dair bir takım önerilerde bulunacağız.

Hediye almadan evvel dikkat edilmesi gerekenler

1) Sevgilim ne tür bir karaktere sahip? İlk olarak bu soruyu cevaplamak gerekmektedir. Aslında soru çok genel bir soru o yüzden biraz daha yardım edip düşünmenizi kolaylaştıralım. Kız veya erkek; insanlar hediye beğenme konusunda üçe ayrılır. Birinci gruptakiler pahalı ve gösterişli hediyelerden hoşlananlar. İkincisi ise emek harcanarak alınan hediyeden hoşlananlar. Üçüncü grup ise ilk iki grubunda özelliklerini sevenler yani ayrım yapmaksızın hediye ne olursa olsun yeter ki olsun diyenler. Bu arkadaşlara ne verirseniz verin mutlu olurlar herkes sevgilisinin bu gruptan olmasını ister ama ne yazık ki böyle bir şey herkes için mümkün değil. Sevgilinin hangi gruba girdiğini öğrenmek için ona birkaç hediye hikâyesi anlatarak ne tür hediyelere karşı ilgisi olduğunu anlayabilirsiniz.

2) Seçeceğiniz hediye özellikle onun ihtiyacı olan bir şey olsun eğer elinde var olan bir şey alırsanız muhtemelen onu beğenmeyecektir.

3) Hediyeyi aramamalısınız çünkü önceden karar vermiş olmalısınız gün içinde etrafınızda gördüğünüz ve sevgilinize yakıştırdığınız şeyleri aklınızda bir yere not edin günü gelince gidip oradan alın. Yani hediyeye sadece günü gelince değil her gün bakmalısınız.

4) Sevgilinizin sevdiği şeyleri size söylediği anda almayın aklınızın bir kenarına yazın günü gelince gidin alın. Örneğin mağaza gezerken beğendiği kazağı sonradan gidip alabilirsiniz.

Peki, Ne tür bir hediye almalıyım?

Yukarıda ki analizleri doğru bir şekilde yaptıysanız zaten hangi hediyeyi alacağınıza karar vermişsinizdir. Ama eğer doğru yapmadıysanız veya hemen hediye lazım analiz yapmaya zamanım yok diyorsanız işte bizden size acil ve pratik tavsiyeler:

Kadın için;

1) Hiç beklemediği bir anda bir demet çiçek gönderebilirsiniz. Örneğin akşam saat dokuzda evde otururken aniden kapısı çalıp çiçeği görünce mutluluktan havalara uçacaktır.

2) Çanta alınabilir sakın elbise veya ayakkabı almaya çalışmayın çünkü bedeni olmayabilir ama eğer sevdiği tarza yakın bir çanta aldıysanız çok mutlu olacaktır.

3) Sade ve ikinizi anlatan bir kolye alınabilir.

4) Fotoğrafınızın içinde olduğu güzel bir fotoğraf çerçevesi yapılıp hediye edilebilir.

5) Kendi özel eşyalarını koyabileceği şirin bir saklama kutusu alınabilir.

6) Güzel bir albüm alınıp içine size ait fotoğraflar konulabilir.

Erkek için;

1) Çok pahalı olmasına gerek olmayan güzel bir saat alınabilir.

2) Sevebileceği güzel bir kemer alınabilir.

3) Cüzdan veya kalem hediye edilebilir.

NOT:Mutlaka tüm bu hediyelerinizin içine, yıllar sonra da görüp hatırlayabileceğiniz güzel bir not ekleyin.

Hediye Alırken Yapılmaması Gerekenler

1) Hediye çeki verilmemeli.

2) Para asla ve asla teklif edilmemeli.

3) Sana ne lazımdı ? gidip onu alalım denilmemeli.

4) Bizim bir arkadaş sevgilisine hediye alacak ne almalı denilmemeli. Çünkü bu soru 3. maddede ki soruyu aynen sormak anlamına gelir.

Share