NASIL GÜZEL YÜRÜNÜR

Nasıl güzel yürünür

Güzel yürümek için ne yapmalıyız? Güzel yürüme alışkanlığı kazanmak için nasıl yürümeliyim?Kimi zaman farkında bile olmayız kötü yürüdüğümüzün çünkü en güzel yürüyüş benimdir diye düşünürüz. Peki, öyle mi gerçekten? Eğer aşağıda ki şartları taşıyorsanız “evet”. Yok, taşımıyorsanız yani bunu yeni fark ettiyseniz üzülmeyin! Zaten nasıl yürünmesi gerektiğini öğrenmek üzeresiniz.
Doğru yürümek için 2 önemli noktamız var. Birincisi “Psikomotor” dediğimiz fiziksel duruş, fiziksel hareketler. İkincisi ise Psikolojik etmenlerimiz. İlk olarak “Psikomotor” tarafına bakacağız;1) Yürürken aklınızda ki tüm kötü şeyleri bir kenara bırakın, mümkün olduğunca güzel şeyler düşünün ve tebessüm edin.
2) Başınız ve omuzlarınız dik tam karşıya bakacak şekilde olmalı:


Resim-1: Dik Duruş

3) Ayaklarınızın arası çok açık olmamalı ama çok kapalı da olmamalı.
4) Tam gözlerimizin karşısında bir nokta varmış dik bir şekilde ona bakıp yürüyormuşuz gibi yürümeye başlamalıyız.
5) Yürürken bir kolumuz arkaya bir kolumuz öne gelecek şekilde olmalı.
6) Sol ellimiz arkaya gittiğinde sağ ayağımız öne gelecek şekilde olmalı.


Resim-2: Yürüme Şekli

7) Yürürken çok rahat olmalıyız güzel yürümeyi aklımızdan biran olsun çıkarmamalıyız çünkü bazen unutup yine eskisi gibi yürümeye devam edebilirsiniz.8) Hafifçe tebessüm ederek kendinize pozitif bir hava da katabilirsiniz.
9) Gelelim işin psikolojik kısmına; aslında güzel yürümenin arkasında güzel bir ruh hali yatar bizim öz güvenimiz ne kadar yüksek olursa o kadar iyi yürürüz. Şimdi biraz düşünün ne zaman kötü bir olay yaşayacak olursak; omuzlarınız düşer, yürüyüşünüz normalin dışına çıkar hatta davranışlarınız bile değişir. Bundan dolayı yürürken tüm aklımız yürüyüşümüzde olmalı ona odaklanıp her şeyi unutmalıyız mankenlerin güzel yürüyüşlerinin arkasında yatan sır tam olarak bu, tamamen yürüyüşlerine odaklanmış, öz güvenleri yüksek, kendinden emin bir şekilde yürürler bu yüzden de bu işte oldukça başarılı görünürler.

Biliyorsunuz “Psikomotor” Hareketler dediğimiz fiziksel davranışlarımız sürekli yapılırsa zamanla alışkanlığa dönüşür ve asla unutmayız. Eğer güzel yürümek istiyorsak uzunca bir süre bu beraber saydığımız maddeleri tekrar edip güzel yürüme alışkanlığı kazanmalıyız.

*Psikomotor: Zihin ve kas uyumudur. Örneğin gitar çalabilme becerisi bir zihin ve kas uyumudur.Bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdakileri de mutlaka okuyun:

KADINLAR NE İSTER ERKEKLER NE YAPAR

SEVGİLİ SEÇİMİ YAPMAK

SEVGİLİYLE İSTANBULDA BİR GÜN GEÇİRMEK

SEVGİLİYE HEDİYE ALMAK İÇİN TAVSİYELER

Share

One thought on “NASIL GÜZEL YÜRÜNÜR”

  • Metin Kılıç

    February 9, 2017 at 3:37 pm

    Çok güzel bir yazı! Teşekkürler!

Comments are closed.